rozmiar czcionki: A | A | A

Centrum kolarstwa górskiego powstanie w Polanicy-Zdroju

Dodano: 15-06-2022

W Polanicy-Zdroju powstanie profesjonalny park rowerowy typu Cross Country. Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano list intencyjny w sprawie jego budowy. Inwestycję sfinansują wspólnie Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Gmina Polanica-Zdrój oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koszt inwestycji to 7,5 miliona złotych.

[more]

Dolnośląskie rozpoczęcie lata - Made in Dolny Śląsk w Strzegomiu

Dodano: 15-06-2022

Czerwcowy długi weekend to czas wielu ciekawych wydarzeń organizowanych dla lokalnych społeczności. Jedną z wyjątkowych imprez jest „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego”. W ramach tego wydarzenia zaprezentowana zostanie również kolejna edycja Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk’’.

[more]

Wianki Dolnośląskie 2022

Dodano: 15-06-2022

Obrzędy wiankowe, czy nocna wycieczka z przewodnikiem na Ślęzę to tylko kilka atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy w tegorocznych obchodach preludium Nocy Świętojańskiej w Sobótce, które rozpoczną się w już najbliższy piątek.

[more]

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska nawiązywali relacje gospodarcze w Luksemburgu

Dodano: 13-06-2022

Prezentacja oferty gospodarczej oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych to główne cele zakończonej w ubiegłym tygodniu misji gospodarczej do Luksemburga, której najważniejszym punktem było Dolnośląsko-Luksemburskie Forum Gospodarcze. W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy z naszego regionu oraz delegacja samorządu województwa. Dolny Śląsk reprezentował marszałek Cezary Przybylski, radni sejmiku: Piotr Karwan, Damian Mrozek, Zbigniew Szczygieł, Michał Bobowiec, Jacek Iwancz, a także...

[more]

Spotkanie informacyjne dla wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie...

Dodano: 09-06-2022

Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz dyrekcja Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaprasza wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Budowę Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu” na zebranie informacyjne.

[more]

Za nami Kongres Firm Rodzinnych

Dodano: 07-06-2022

Za nami 5. już edycja Kongresu Firm Rodzinnych, jednego z największych w kraju wydarzeń adresowanych do przedsiębiorców rodzinnych. Odnowa od nowa – to hasło przewodnie tegorocznego spotkania, którego tematyka dotyczyła odnajdywania się przedsiębiorców w świecie wstrząsanym przez zmiany.

[more]

Po 22 latach pociągi wracają na trasę do Świdnicy przez Sobótkę

Dodano: 06-06-2022

Nie istnieje w Polsce drugi tak dobrze rozbudowany węzeł kolejowy, jak ten wrocławski. Od 12 czerwca pasażerowie zyskają 11. kierunek połączeń kolejowych ze stolicy województwa dolnośląskiego. Po 22 latach pociągi wracają na trasę do Świdnicy przez Sobótkę. Na torach pojawią się hybrydy Kolei Dolnośląskich, rozwijając sieć Dolnośląskiej Kolej Aglomeracyjnej o kierunek, który może stać się kolejowym hitem.

[more]