rozmiar czcionki: A | A | A

Inauguracja Międzynarodowego Konkursu Szkła im. Horbowego

Dodano: 01-07-2022

Dziś podczas konferencji prasowej w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze przedstawiono szczegóły niezwykłego wydarzenia, jakim jest Międzynarodowy Konkurs Szkła im. Horbowego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

[more]

Zapraszamy na XXXI Forum Ekonomiczne w Karpaczu

Dodano: 30-06-2022

Hasłem tegorocznego Forum jest „Europa w obliczu nowych wyzwań”. Konferencja będzie się koncentrować na gospodarczych, politycznych i społecznych skutkach wojny w Ukrainie. Spotkania potrwają od 6 do 8 września. Wśród ścieżek programowych wydarzenia w Karpaczu znajdują się między innymi: Europa i Świat, Polityka Międzynarodowa, czy Bezpieczeństwo. Podobnie, jak w latach poprzednich, zaplanowano między innymi Forum Ukraińskie oraz Forum Idei.

[more]

Dolnośląscy przedsiębiorcy odwiedzili targi Silicon Saxony Day w Dreźnie

Dodano: 29-06-2022

Dolnośląscy przedsiębiorcy po raz kolejny mieli okazję do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Przedstawiciele dwunastu dolnośląskich przedsiębiorstw wzięli udział w szesnastej edycji targów Silicon Saxony Day w Dreźnie – największej konferencji poświęconej branży ICT w Saksonii. Uczestnictwo regionalnych firm w tak dużym wydarzeniu to kolejna misja gospodarcza realizowana przez Samorząd Województwa w ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja...

[more]

Rowerem przez Dolny Śląsk

Dodano: 27-06-2022

Wybierz najbardziej interesujący Cię zakątek Dolnego Śląska, dopasuj styl jazdy i znajdź swoją trasę! W wakacje odkryj nasz region na rowerze! Już od lipca ułatwi to nowa aplikacja na smartfony.

[more]

Piknik integracyjny w ramach programu „Bezpieczny Dolnoślązak”

Dodano: 27-06-2022

Na terenie świetlicy wiejskiej w Jeszkowicach 25 czerwca odbył się piknik integracyjny zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak. Organizatorem pikniku był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Jeszkowicach oraz Sołectwem Jeszkowice.

[more]

Podsumowanie udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO w Dubaju odbyło się na Dolnym Śląsku

Dodano: 24-06-2022

Nowe relacje biznesowe, kontrakty oraz siedziby polskich i dolnośląskich firm w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Miasta Wrocławia i dziennikarze z ZEA wzięli udział w konferencji prasowej podsumowującej udział Polski i Dolnego Śląska w EXPO w Dubaju.

[more]

Promesy dla gmin subregionu jeleniogórskiego

Dodano: 23-06-2022

Dziś w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze Marek Obrębalski – wiceprzewodniczący dolnośląskiego Sejmiku przekazał promesy gminom z subregionu jeleniogórskiego o łącznej kwocie 1,36 miliona złotych. Promesy pochodzą z programów realizowanych przez samorząd województwa: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej oraz programu dotacji na bieżące utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

[more]