rozmiar czcionki: A | A | A

Zmiany dotyczące zabezpieczeń finansowych dla przedsiębiorców turystycznych

Informujemy, że zmianie uległy przepisy dotyczące zabezpieczeń finansowych dla przedsiębiorców turystycznych. Zmieniło się rozporządzenie w sprawie minimalnej wysokości sumy ubezpieczenia na rzecz podróżnych związanej z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych, a także rozporządzenie w sprawie minimalnej wysokości sumy ubezpieczenia na rzecz podróżnych związanej z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych. Wprowadzone zmiany mają ułatwić funkcjonowanie podmiotów gospodarczych w obliczu kryzysu w branży turystycznej.


Zmiana rozporządzenia w sprawie minimalnej wysokości sumy gwarancji bankowej i ubezpieczeniowej wymaganej w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych.


Zmiana rozporządzenia w sprawie minimalnej wysokości sumy ubezpieczenia na rzecz podróżnych związanej z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych.