rozmiar czcionki: A | A | A

Zaproszenie do udziału w konferencji

02.08.2022 12:55

Konferencja na temat możliwości wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich.

Szanowni Państwo,

Co roku we wrześniu Rzecznik Praw Obywatelskich i Związek Stowarzyszeń Alzheimer Polska organizują konferencję poświęconą osobom żyjącym z otępieniem i ich rodzinom, opiekunom. W tym roku będziemy rozmawiać o możliwościach wsparcia osób żyjących z demencją w zaawansowanym stadium choroby i ich bliskich.

Konferencja odbędzie się 16 września 2022 r. (piątek) w godzinach 11.00 – 15.00 w Biurze RPO w Warszawie, Al. Solidarności 77.
 
Temat, który wspólnie podejmujemy jest ważny dla wielu środowisk w całej Polsce. Aby go przybliżyć jak najszerszemu gronu osób zainteresowanych, wydarzenie będzie transmitowane w Internecie. Daje to też możliwość organizowania lokalnych spotkań i wspólnego uczestnictwa w konferencji online. Jesteśmy przekonani, że takie spotkanie w Państwa miejscowości, na które możecie zaprosić lokalne władze, instytucje publiczne, liderów organizacji społecznych, osoby chorujące, terapeutów opiekunów, by wspólnie z nimi uczestniczyć w konferencji – może być dobrą okazją do zauważenia problemów i potrzeb rodzin, w których żyją osoby z demencją oraz do rozmów na ten temat w kontekście społecznym, lokalnym, zawodowym.
Podczas konferencji będzie możliwość, zadawania pytań naszym ekspertom na czacie lub za pomocą maila na adres alzheimer@brpo.gov.pl.
Serdecznie Państwa zapraszamy do współpracy i szerzenia wiedzy o chorobie Alzheimera i innych rodzajach otępienia w swojej miejscowości, w swoim środowisku.
Razem z Państwem stworzymy konferencję gwiaździstą.
Gorąco zachęcamy do takiej formuły uczestnictwa.
 
Będziemy też niezmiernie wdzięczni za pomoc w jak najszerszym upowszechnieniu informacji o konferencji. Świadomość społeczna na temat osób żyjących z demencją, ich potrzeb oraz problemów, z jakimi muszą się mierzyć opiekunowie w codziennym życiu, a także dostępnych form pomocy, jest w dalszym ciągu niewystarczająca. Musimy zrobić wszystko, aby ten stan zmieniać, szczególnie mając na uwadze prognozy demograficzne.
Liczymy na Państwa zainteresowanie i przychylne przyjęcie zaproszenia.
 
Program konferencji wraz z linkiem do transmisji w załączeniu
 
Informację o możliwości organizacji spotkania lokalnego bardzo proszę przesłać do 19 sierpnia br. na adres alzheimer@brpo.gov.pl.
 
Z wyrazami szacunku
 
Ewa Tułodziecka-Czapska
Centrum Projektów Społecznych
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa
Tel. 22 55 17 985
 
INFOLINIA – 800 676 676

DO POBRANIA:
PROGRAM KONFERENCJI 16.09.2022
Plakat
Klauzula informacyjna